4 דרכים לממן את הטיפול הסיעודי בגיל השלישי

הֲנָקָה

אנחנו לא צעירים לעולם וקשישים רבים מוצאים את עצמם נצרכים לשירותי מטפל זר. הבעיה היא שלא תמיד יש את מימון הנדרש לכך. מטפל זר עולה מינימום 5,300 ₪ בחודש, כך שמדובר בהוצאה משמעותית ומצטברת. איך אפשר לממן את עלות הטיפול הסיעודי בגיל השלישי? על כך – כאן! מוזמנים להמשיך איתנו.

 

המוסד לביטוח לאומי

בראש ובראשונה המוסד לביטוח  לאומי הוא זה שאמור לסייע במקרים כאלו. כי עבור מה אנחנו משלמים כל החיים ביטוח לאומי אם לא כדי להיעזר בו בעת הצורך. הבעיה היא כמו שכולנו יודעים, שלא תמיד הוועדות מכירות בצורך בטיפול סיעודי, העניינים צולעים והמענה לא ניתן כנדרש.

אם אתם רוצים לקבל את המיטב המגיע לכם מהמוסד לביטוח לאומי, ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הזכויות הרפואיות, זה יכול להיות עורך דין נזיקין או חברה למימוש זכויות רפואיות.

 

משכנתא הפוכה

בגיל 60 ומעלה הכוח הוא כבר לא מה שהוא היה ומבוגרים רבים מוצאים את עצמם יוצאים לפנסיה מוקדמת. כושר ההכנסה נפגע והם מדווחים על ירידה משמעותית בגובהה ההכנסות. בנק ישראל הגה רעיון שיסייע במקרים אלו: משכנתא הפוכה לבני 60 פלוס. מדובר במשכנתא לכל מטרה. אך היא שונה מהמשכנתאות המוכרות לנו.

מדובר בהלוואה הניתנת תמורת שעבוד הנכס הקיים. ההלוואה נלקחת ללא התבססות על הכנסות קיימות, אלא אך ורק על מחיר הנכס. הלווה לא צריך לשלם כדי להחזיר את ההלוואה והוא נהנה מחיים כלכליים רגועים יותר.

לאחר פטירת הלווה יורשיו מקבלים הודעה על יתרת חוב המשכנתא שנשאר. אם הם לא משלמים את החוב תוך שנה, הבנק מוכר את הנכס, מכסה את החוב ומעביר את היתרה ליורשים. כך מבוגרים רבים בישראל נהנים מאיכות חיים על חשבון הנכס הקיים.

 

מוכרים נכס או משקיעים בנדל"ן

אם יש לכם כמה נכסי נדל"ן, מכירת נכס אחד תהיה אופציה למימון עלויות הטיפול הסיעודי. יחד עם זאת, כדאי לבדוק אפשרות משכון הנכס הקיים לטובת השקעה בהשקעת נדל"ן נוספת שתצמיח תשואה חודשית שתספיק לכיסוי העלויות.

 

קופת גמל

אם כל השנים חסכתם לקופת פנסיה וגמל, הגיע הזמן שתבדקו מה קורה עם זכויותיכם בקופה. ייתכן ואתם זכאים לקבלת קצבה על המצב הסיעודי איתו אתם מתמודדים. כדאי לברר את העניין. אין לכם מה להפסיד. על אותה הדרך ניתן לפדות קרנות קיימות ולמשוך את כספי הפנסיה.

 

לסיכום

מימון עלויות טיפול סיעודי הן יקרות. עלויות העסקת מטפל זר הן לא פחות מ-5,300 ₪ בחודש. כפי שסיכמנו כאן ישנם מגוון פתרונות למימון הטיפול. אך ההמלצה היא לפנות ליועץ פיננסי מומחה בגיוס מימון ולבדוק איתו אפשרויות מימון. ייתכן שהוא ימצא השקעה משתלמת שתניב תשואה מספיקה לכיסוי ההוצאות החודשיות של מימון הטיפול. שווה לנסות. בהצלחה.

הֲנָקָה

מומחי תיקון 190

חשבת למשוך את כספי הפנסיה? אל תעשה/י זאת בפזיזות! כנראה שתוכל/י למשוך ולא לשלם מס. כדי לקבל פרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם.