3 שיטות למציאת כספים אבודים

אבודים, קרנות

במציאות בת ימינו, אנו מבוטחים בשלל ביטוחים ומפורשים לנו כספים לשלל קרנות וקופות גמל. מצב זה יוצר תוצאות בעייתיות, דוגמת כפל ביטוח וכספים אבודים. אך אל דאגה – בעזרת שימוש בכלים הנכונים, תוכלו למצוא את אותם כספים אבודים בקלות ובמהירות. לשם מציאת הכספים, יש לעבוד בשיטתיות ובצורה נכונה. עקבו אחר השיטות ותהנו מהכסף שלכם בחזרה.

 

פנייה לסוכן ביטוח

השיטה הראשונה באמצעותה ניתן למצוא את כל הכספים האבודים שלכם, היא פנייה אל סוכן ביטוח המתמחה במציאת כספים אבודים בקרנות פנסיה או השקעה שנסגרו, פיקדונות בנק שכוחי אל וכדומה. חשוב לשים לב כי פנייתכם נעשית אל חברת ביטוח המתמחה באופן ספציפי במציאת כספים אבודים, דוגמת ארנפלד סוכנות לביטוח המצטיינת בתחום, ולא אל סוכנות המתעסקת בביטוחים בלבד ולא תדע לאתר את הכסף האבוד שלכם.

החברה תפעיל את מנגנוני החיפוש, תפנה אל המקומות בהם מצוי הכסף שלכם ותפיק עבורכם דו"ח מפורט ומסודר אשר מציג את מצב הכספים האבודים שלכם. הדו"ח אף יפרט מה יש לעשות כדי לקבל את הכספים הללו חזרה או ליהנות מכספי הריבית המשתלמים בעדם.

 

הר הכסף

דרך שנייה למצוא כספים אבודים, היא באמצעות הפלטפורמה הייעודית לכך מטעם משרד האוצר – הר הכסף. הר הכסף הינו אתר שהוקם על ידי משרד האוצר בשנת 2013 ומטרתו לסייע לכם באיתור אותם כספים אבודים.

באמצעות הזנת פרטי הזדהות באתר, תוכלו להנפיק מסמך מהמערכת אשר מפרט אודות המקומות השונים בהם יש לכם פיקדונות וחסכונות. חשוב לדעת כי הר הכסף אינו מפרט אודות הסכומים המצויים בכל מקום בו מושקע כסף שלכם אלא מסתפק בציון כי יש לכם כסף באותם מקומות.

לאחר קבלת המידע מהר הכסף, תוכלו לפנות אל הגופים המחזיקים בכסף שלכם ולקבל מידע אודותיו. רצוי לדעת כי מדובר בהליך מסורבל אשר יכול לערוך זמן רב וידרוש מכם משאבים ואנרגיות. זאת, בניגוד לאפשרות הראשונה בה סוכנות הביטוח מטפלת עבורכם במידע זה.

כאשר אתם בוחרים בשיטה הראשונה של פנייה לחברת הביטוח, אתם תוכלו להיות בראש שקט בעוד החברה עובדת למענכם. זאת, בניגוד לשימוש בתוכנת הר הכסף בה אתם נדרשים לאקטיביות גבוהה יחסית כדי לקבל את המידע המבוקש.

 

הנדסה לאחור

שיטה שלישית בה תוכלו למצוא את הכסף שלכם, היא reverse engineering, או בשמה העברי הנדסה לאחור. בשיטה זו, תשחזרו לעצמכם מהם מקומות העבודה בהם עבדתם ואילו קרנות, ביטוחים, פנסיות ותגמולים קיבלתם בכל מקום. מתוך אותו ניתוח לאחור, תוכלו לאתר בכוחות עצמכם היכן מופקדים כספים לטובתכם. זאת, ללא שימוש בכל תוכנה חיצונית. כמובן שדרך פעולה זו היא הקשה ביותר מבין השלוש.

 

לסיכום

לסיכום, ישנן 3 שיטות למציאת כספים אבודים. השיטה הטובה ביותר היא באמצעות פנייה לסוכנות ביטוח מומחית בתחום זה, דוגמת ארנפלד סוכנות ביטוח. לחלופין, תוכלו להשתמש בתוכנת הר הכסף או לבצע הנדסה לאחור למציאת הכספים האבודים.

מִמצָא

מומחי תיקון 190

חשבת למשוך את כספי הפנסיה? אל תעשה/י זאת בפזיזות! כנראה שתוכל/י למשוך ולא לשלם מס. כדי לקבל פרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם.