למי מגיע הוזלה בביטוח חיים?

למי מגיע הוזלה בביטוח חיים

בניגוד לכל הביטוחים האחרים שיש לנו, ביטוח חיים ייחודי בכך שאמנם אנחנו משלמים עליו אולם הוא לא מיועד עבורנו. המטרה של הביטוח הזה היא לדאוג שאם חלילה יקרה לנו משהו, המשפחה שלנו תוכל להמשיך להתקיים בכבוד למרות אובדן ההכנסה שלנו. הביטוח הזה הוא כנראה החשוב ביותר מכל הביטוחים שיש לכם, אבל חשוב שתדעו איך להוזיל את העלות שלו. 

 

ביטוח חיים

עוד לפני שנדבר על הדרכים לבצע הוזלת ביטוח חיים, כדאי להבין בקצרה איך בדיוק הביטוח הזה עובד. רוב המשפחות בישראל מתקיימות על בסיס ההכנסה של ההורים, ולכן פטירה של אחד מהם עלולה לייצר אובדן הכנסה משמעותי למשפחה שעלול להוביל להרעה של ממש במצב הכלכלי. המטרה של ביטוח חיים היא לדאוג שההכנסה של הנפטר תמשיך להגיע למשפחה גם אחרי מותו.

לאור זאת, העלות של ביטוח החיים משתנה לפי גובה ההכנסה כיון שהכנסה גבוהה תוביל לכך שלאחר הפטירה הביטוח יצטרך לשלם סכום גבוה יותר. המצב הרפואי של המבוטח גם הוא בעל השפעה לא קטנה על מחיר הפוליסה, לאור העובדה שהוא מאפשר לחברת הביטוח להעריך את הסיכוי שהיא תצטרך להפעיל את הביטוח.

ביטוח חיים

הוזלה בביטוח החיים

עם זאת, ישנם כמה פרמטרים שמאפשרים לנו לבצע הוזלה משמעותית בביטוח החיים. הפרמטר הראשון הוא נכסים שמוחזקים ברשותו של המבוטח. אותם נכסים יוכלו להוות מקור הכנסה חלופי למשפחה בעת הצורך, ולכן הם מאפשרים לנו להוריד את המחיר של הביטוח. עם זאת, לא כל רכוש מוגדר כנכס שאכן מוריד את עלות ביטוח החיים וכדאי לבדוק את הנתון הזה אל מול החברה.

 

ילדים בוגרים

ההנחה הבסיסית של חברות הביטוח היא שעיקר ההוצאה מגיעה לצורך הילדים הקטנים בבית. לאור זאת, אם חלק מהילדים שלכם בוגרים זה יכול להוריד את העלות של הפוליסה, מתוך הבנה שלהם חברת הביטוח לא תצטרך לדאוג גם במקרה שבו ההכנסה העיקרית של הבית תיפגע. גם כאן מומלץ לברר מה ההגדרה שחברת הביטוח נותנת למצב שלכם.

ילדים בוגרים

ביטוחים מקבילים

אחד הדברים שמאפשרים לכם להוזיל בצורה משמעותית את עלות ביטוח החיים הוא כפל ביטוחים. בעקבות רפורמה שערך משרד האוצר בשנים האחרונות, ניתנת לכם האפשרות לבדוק אלו רכיבים של ביטוח החיים לא חיוניים עבורכם, לאור העובדה שהם מכוסים על ידי ביטוחים אחרים או פשוט ניצנים לכם כחלק מההסכם הפנסיוני, מה שעוזר להוריד את העלות של ביטוח החיים.

 

לסיכום

מכל הביטוחים שיש לנו, ביטוח החיים הוא כנראה החשוב ביותר. המטרה של הביטוח הזה היא לדאוג למשפחה שלנו במקרה שחלילה אנחנו כבר לא נהיה פה. העלות של הביטוח משתנה לפי גודל המשפחה, החלק היחסי של ההכנסה של המבוטח בהכנסה המשפחתית וכמובן מספר הילדים שלהם הביטוח יצטרך לדאוג בעת הצורך. מומלץ לבצע בדיקות שיאפשרו לכם להוזיל את עלות הביטוח.

למי מגיע הוזלה בביטוח חיים

מומחי תיקון 190

חשבת למשוך את כספי הפנסיה? אל תעשה/י זאת בפזיזות! כנראה שתוכל/י למשוך ולא לשלם מס. כדי לקבל פרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם.