האם כדאי לעשות ביטוח למשכנתא

ביטוח משכנתא

הגעתם להון עצמי שמספיק בשביל רכישת משכנתא? עשיתם עוד צעד אחד לעבר חלומם של ישראלים רבים – רכישת דירה בישראל? אך זה לא הכל. בין כל העניינים הבירוקרטיים שצריך לטפל בהם מעתה, נמצא גם ביטוח משכנתא. ביטוח משכנתא הוא ביטוח המורכב משני ביטוחים שונים, אך האם כדאי לבצע את הביטוחים הללו? במאמר הבא נסקור את הנושא.

 

מהו ביטוח משכנתא?

אחד הדברים הקשים ביותר להשגה בישראל הוא רכישת דירה. כדי להגיע להון הדרוש לרכישת דירה ממוצעת בישראל, יש לעבוד שנים רבות תוך כדי חסכון של חלקים נכבדים מהמשכורת. באמצעות צבירת סכום כספי גבוה מספיק, העומד על 25% משווי הדירה, תוכלו לפנות אל הבנק ולבקש משכנתא, על מנת שתוכלו לרכוש את הדירה שאתם רוצים.

כאשר לוקחים משכנתא מהבנק, נפתחת האפשרות בפני נוטל ההלוואה לעשות ביטוח למשכנתא. יועץ משכנתאות יכול לסייע לכם להבין לעומק את הביטוח הזה, אבל באופן כללי מדובר על ביטוח שמורכב משני ביטוחים – ביטוח מבנה וביטוח חיים. סכום הכיסוי של ביטוח משכנתא ייגזר כתוצאה מגובה המשכנתא עצמה, כלומר ההלוואה שלקחתם ומערך הנכס שאתם רוכשים באמצעות אותה משכנתא.

 

הבחירה לא תמיד בידכם

לפני שמבינים האם ביטוח משכנתא הוא דבר שכדאי או לא כדאי לעשות, חשוב להבין מה היחס של הבנקים לגבי ביטוח זה. במקרים רבים, הבנק יחייב אתכם לבצע את ביטוח המשכנתא. כיצד הבנק יכול לחייב אתכם לרכוש מוצר פיננסי בדמות ביטוח? מכיוון שהבנק לוקח סיכון מסוים בהקצאת סכום כספי גבוה ללקוח באמצעות משכנתא, הוא רוצה להבטיח את האינטרס הכספי שלו.

הבנק יכול להציב את ביטוח המשכנתא כתנאי ללקוח. אם הלקוח לא יתחייב על ביצוע משכנתא, הבנק לא ייתן לו לקחת משכנתא מלכתחילה, כך שבמקרים מסוימים זאת לא שאלה של כדאי או לא כדאי מבחינתכם – זה פשוט משהו שלא תוכלו להתקדם בלעדיו.

 

מה קורה כאשר אין חובת ביטוח?

אם אין חובת ביטוח מהבנק, מה שיכול לקרות במקרים מסוימים, תצטרכו אתם להחליט אם בא לכם לבצע ביטוח משכנתא או שלא. ביטוח משכנתא לא שונה מביטוחים אחרים במובן הזה. משלמים פרמיה חודשית לחברת הביטוח בה עושים את הביטוח, ובתמורה, אם יקרה נזק מסוים, חברת הביטוח תוכל לכסות אותו.

 

איפה כדאי לעשות?

אם הבנק מכריח אתכם לעשות ביטוח משכנתא, יש לכם כמה אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לקבל הצעה מחברה שמבטחת מטעם הבנק. האפשרות השנייה היא לפנות אל השוק ולקבל הצעות מחיר מחברות אחרות שמציעות ביטוחי חיים וביטוחי מבנה.

גם אם הבנק מכריח אתכם לעשות ביטוח משכנתא, הוא לא יכול לחייב אתכם לעשות את ביטוח המשכנתא בחברה שהוא רוצה. לכן, אפשר ומומלץ מראש להשוות בין הצעות שונות ולבחור בביטוח המשכנתא המשתלם ביותר עבורכם.

ביטוח משכנתא

מומחי תיקון 190

חשבת למשוך את כספי הפנסיה? אל תעשה/י זאת בפזיזות! כנראה שתוכל/י למשוך ולא לשלם מס. כדי לקבל פרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם.